Čo dosiahla honda vo svete f1

Štítky: Pohár Domácnosť

ČO DOSIAHLA HONDA VO SVETE F1? V 29-tich súťažných sezónach v priebehu šesťdesiatich rokov v pozícii konštruktéra alebo dodávateľa motorov až do začiatku roka 2021 spoločnosť Honda: Získala 6 pohárov konštruktérov s vozidlami McLaren (4) a Williams (2) Vyhrala 5 titulov majstra sveta s jazdcami, ktorými boli Ayrton Senna (3), Alain Prost (1) a Nelson Piquet (1) Vyhrala 78 pretekov Veľkej ceny F1 ... Vozidlá s jej motormi 81-krát získali pole position na štarte pretekov F1 Zaznamenala 67 najrýchlejších kôl vo Veľkých cenách pretekov F1 Viac si prečítate tu: http://spr.ly/6181yzXvJ # f1 # honda # poweredbyhonda # scuderiaaplhatauri # pierregasly # yukitsunoda # redbullracing # maxverstappen # sergioperez # hondaracingf1